KOKU ve NEM ALICI

KOKU ve NEM ALICI

Havalandırmanın az ya da yetersiz olduğu yerlerde Nem ve rutubeti dengeler. Küf ve bayat kokuyu ortadan kaldırır. Nem Rutubet ve Küf kokusu ile mücadele eder. Bulunduğu ortamdaki Nem oranını sabit tutar. ZEONEM Nem alıcı ortalama 50 m³ lük hacim için yeterlidir.

Nemin ve kokunun yoğunluğuna bağlı olarak 60 günlük süre kapalı bir ortam için etkisini devam ettirerek kullanılabilir. Nem ve Koku alma ZEONEM paketi özellikle;

BANYO DOLAPLARI

MUTFAK TEZGÂHLARI ve DOLAPLARI

GARDOLAP İÇLERİ

KARAVAN

LAVOBO ALTLARI

LOKANTALAR

KASAP DOLAPLARI

GİYİNME ODALARI

YATAK ODALARI

ARAÇ İÇİ

ARŞİV DOLAPLARI

BEBEK ODASI

OTEL ODALARI

HASTANELER

BUZDOLABI

SİGARA İÇİLEN ALANLAR

ZEONEM 60 gün ortalama süre içinde ortam neminin % 80 olduğu kapalı mekânda 50 m³ alan içinde etkin olacaktır.

ZEONEM Çalışma prensibi ve Dikkat edilecek hususlar:

ZEONEM iki çeşittir.

EV TİPİ: 1 Kg lık Kraft karton ambalaj ile arz edilmiştir. Ambalaj dâhilinde de kullanıla bilinir. İki cepheden emniyet bancı ile kapatılmış nefes alabilen filtre muhafaza altına alınmıştır. İçinde bulunan filtre direkt olarak da kullanıla bilinir.

END. TİPİ: 1,25 Kg lık Kraft karton ambalaj ile arz edilmiştir. Ambalaj dâhilinde de kullanıla bilinir. İki cepheden emniyet bancı ile kapatılmış nefes alabilen filtre muhafaza altına alınmıştır. İçinde bulunan filtre direkt olarak da kullanıla bilinir. Özellikle SPA merkezli otellerde nem kokusunu ortadan kaldırır.

İÇERİK: İçerisinde bulunan doğal hammadde Klinoptrolit tir. 50 mic. Homojen bir karışımdır. Sekiz gözenekli bir yapısı vardır. Ağırlığının sekiz katı su buharı hapsedebilir. Aynı oranda ortamda olan tüm doğal kokuları kendi bünyesine çeker. Ortamdaki apsorbasyon tetiklemesi ve iyon değiştirme özelliği ile nem ve rutubet oluşumunu engelleyecektir.

Kokuların giderilmesinde ortam havalandırması da ihmal edilmemelidir. Zaman içerisinde anaerobik bakterilerin yeniden üremesi söz konusu olabilir. Bu etkileşimden yeniden kötü kokuların üremeye başlaması olacaktır. Bu durumda işlem yeniden başlatılmalıdır. Verilen periyodlarda kutu içindeki filtre havalandırılmalı tekrar kutuya yerleştirilmek veya direkt konulmak sureti ile tekrarlanmalıdır.

Özel filtre ambalajı sayesinde dip kısımda su birikintisi gözlemlenmez. Ön emniyet penceresinde arka emniyet penceresine hava dolaşımı yaparak çalışmaktadır.

Uygulandığı ortamın rutubet ve koku durumuna göre 45 – 75 gün aralıkta ortalama 60 gün prensibinde çalışacaktır.

İkinci uygulamadan sonra içerik atılmalıdır.

ZEONEM Diğer jeller gibi havada bulunan ve koku problemini yaratan bileşikler üzerindeki organizmaların sülfür bağlarını tamamen doğal bir reaksiyon ile parçalayarak yok eder. Bu reaksiyon sonucunda koku bileşiklerini zararsız ve etkisiz hale getirerek kokuyu kendi bünyesinde toplar. Parfüm ve diğer kimyasal bileşenler gibi MASKELEME yapmaz.

Parfüm ve diğer kimyasal ürünler insan sağlığına zararlı özellikle astım hastaları için tavsiye edilmez. ZEONEM Doğal bir malzeme olması ve insan sağlığına zararsız olması önemli bir etkendir.

Piyasada mevcut bulunan birçok parfüm türevli koku gidericiler sadece çok kısa süreler için baskın parfüm kokusu ile Kötü kokunun hissedilmemesini sağlamaktadır. Parfüm eksisi geçtikten sonra kötü kokular tekrardan hissedilecektir.

Moleküler yapısı sayesinde kokuları zerreler halinde emer. Buzdolapları içinde oluşan yemek kokularını karıştırmaz birbirine nüfuz edebilecek ortamı ortadan kaldırır.

Ayrıca ürünlerin bozulmasını sağlayacak ortamı yok ettiği için Benzeri zararlı mikroorganizmaların yaşam şartlarını ortadan kaldırır. Zararlı haşerat olan sinek ve böcek yaklaşımını asgariye indirir.

Anaerobik ( Oksijensiz ) aerobik ( Oksijenli ) ortamda kullanılabilir.

DİKKAT

Kimyasal değildir. Tamamen organiktir. İnsan sağlığına zarar vermez. Tarım ve Orman bakanlığı

CLINODOR - NUT Tescil tarihi: 09.05.2003 Tescil no: 515 - 285

BİLEŞİM : Clinoptilolit 1.000.000 (mg/Kg%) MİKTAR : Clinoptilolit % 94 - 940.000 (% mg.mcg IU/ Kg)

NEM       : % 6 - 8 ( EN ÇOK ) FELDİSPAT % 6  MAX. DİOKSİN: 500 G WHO-PCCO/F- TEQ/Kg

MİKA (YOK)   KİL (YOK) KURŞUN (YOK)  LİFSİ YAPI   (YOK) KUVARS  (YOK)